Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

BYRÅ, Sengustaviansk, omkring 1800

Mahognyfanerad. Skiva i kolmårdsmarmor. Beslag med emaljarbete. Snedställda hörn. Tre lådor. Bredd 102, djup 51, höjd 85cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. 2 nyckelskyltar saknas samt 2 skadade beslag där emaljen fallit bort. Repor. Sprickor. Märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
14 000 SEK