Jackie (Jacqueline) Lynd

(Irland/Sverige, Syntymävuosi 1948)
Jackie (Jacqueline) Lynd

MATSERVIS, 59 delar stengods, Jackie (Jacqueline) Lynd, Rörstrand, 1900-talets andra hälft

2 kannor, 2 uppläggningsfat, 2 skålar, 11 assietter, 11 förrättstallrikar, 16 mattallrikar, 14 djupatallrikar.

Slitage, repor, enstaka nagg, lock karott.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet