BORDSLAMPOR, ett par snarlika. Porslin. Japan.

Lockurnor monterade som lampor. Dekor i underglasyrblått och järnrött av fåglar, pagoder mm. Höjd inkl montering ca 27 cm.

Sprickor, smuts, slitage, lagningar. Monterade som lampor, borrade. Ett lock med skador. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK