URNOR, ett par, Kina, tidigt 1900-tal.

Balusterform, floral dekor i underglasyrblå. Lock med krönande fohund. Höjd ca 29 cm.

Slitage, repor och märken och nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK