BÄGARE, silver, möjligen av Conrad Jacob Keseberg, Danzig, omkring år 1700. Vikt ca 143g

Delvis förgylld. Rund fot. Dekor av blomster och papegojor. Höjd 11cm

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK