SOCKERSKÅLAR med STRÖARE, ett par, silver, Gustaf Möllenborg, 1834. Total vikt ca 1669g.

Sockerskålar på fot med rik dekor, godronnerad skål. Lock krönta av knoppar. Två ströskedar modell fransk snäck. Höjd 25cm.

Bruksslitage. Repor. Mindre bucklor.

Lähtöhinta
12 000 SEK