STEKFAT, 2st snarlika, porslin, porslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong (1735-96).

Oval form, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor. Längd 42cm.

Bruksslitage. En med spricka och lagning, glasyrmistor.

Lähtöhinta
4 000 SEK