SKÅP, delvis senrenässans/barock, 1600-tal

Bla ek. Dörrpar flankerade av kolonetter med Berain liknande intarsiadekor. Bredd: 183 cm, djup 61 cm, höjd 221 cm. Nyckel finns.

Kraftigt renoverat och kompletterat. Hårt slitage. Maskstunget.

Lähtöhinta
18 000 SEK