Korut
527305

ARMBAND, silver, troligtvis Heikki Juhana Kaksonen, Helsingfors, Finland, 1966. Vikt 43.1 g.

Stämplad HK troligtvis för Heikki Juhana Kaksonen. Stelt öppningsbart armband med två fasettslipade stenar. Innermått ca 5,5 x 6 cm.

Bruksslitage samt stenar med nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK