Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

DAMARBETSBORD, rokoko, 1700-tal.

Fanerad med olika träslag bland annat alm. Svängda ben. Konturerad form. Lucka i skiva, under fackinredning. Lådor på sidorna. Bredd 66, djup 41, höjd 75cm.

Bruksslitage. Fanerskador.

Lähtöhinta
15 000 SEK