CASOLETTER, ett par, mässing, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900.

Förgyllda. Räfflat kolonnskaft på kvadratisk pärlornerad fot. Tassfötter. Vändbar urnformad ljushållare med rosettupphängda lagerhängen. Lösa ljusmanchetter. Höjd 25,5 cm.

Slitage. Repor. Fästet löst.

Lähtöhinta
4 000 SEK