TAKLAMPA, Atelier Torndahl, 1920-tal. Höjd ca 65 cm.

Stomme av bronserad metall. Fem ljuspunkter. Dekor av skepp. Råglasskiva med dekor av fiskar och tång. Diameter ca 67 cm.

Ej funktionstestad. Slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK