Muut
530256

GLAS, 10 st, KANNA och KARAFF, "Strikt" Bengt Orup, Johansfors, 1900-talets andra hälft.

Klarglas med randdekor i olika färger. Glas, höjd 10,5 cm. Karaff med propp, höjd 28,5 cm. Kanna, höjd 20 cm.

Slitage. Ett glas med spricka. Ett glas mes smärre kantskada.

Lähtöhinta
3 000 SEK