Karin Björquist

(Ruotsi, 1927-2018)
Karin Björquist
(Ruotsi, 1927-2018)

VASER, 2st, "Diagonal", Karin Björquist, Gustavsbergs Studio, signerad.

Svart och vit dekor i grafiskt mönster. Signerad, samt med studiohanden. Höjd 9 och 24 cm.

Slitage. Glasynagg på den mindre.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet