INDUSTRISKÅP, gjutjärn och metall, 1900-talets första hälft.

Blålackerat. Välvt krön. Jalussi med parställda handtag i mässing och bakomliggande fack, 48 stycken. Längd 224 cm, djup 52 cm, bredd 100 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall, anlupet, skador.

Lähtöhinta
5 000 SEK