VILFÅTÖLJ samt FOTPALL, "Pernilla", Bruno Mathsson, Dux, 1900-talets andra hälft.

Stomme i bok, underklädsel i canvas. Svart skinnklädsel. Märkta Bruno Mathsson Dux.

Slitage. Kuddar på armlän ej original och med senare infärgning. Nackkudde saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK