LJUSKRONA, Gustaviansk stil, 1900-tal. Höjd ca 58 cm.

Stomme i mässing. Behängd med olikslipade prismor. Krönande plym. För fyra ljus samt med 4 elektriska ljuspunkter. Höjd ca 58 cm.

Slitage, repor och märken samt mindre nagg. Anlöpningar. Bucklor. Smuts. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK