SKRIVBORD, "Pl. Uddebo", Svante Skogh, Aktiebolaget Möbelfabriken Balder, Vaggeryd, 1900-talets andra hälft.

Delvis fanerat i teak. Benställning i ek. Sex lådor. Längd 135, bredd 69, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor, fläckar, ställvis blekt skiva. På några lådfronter har faneret delvis lossnat. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK