UPPSATSSKÅLAR, 2 st snarlika, porslin, Kina 1800/1900-tal

Grön glasyr. Fot och skål delbara. Höj ca 16 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter samt glasyrbortfall.

Lähtöhinta
3 000 SEK