CHANUKKA MENORAH, silver, Israel, 1900-tal. Vikt ca 108 g.

För nio ljus. En ljushållare avtagbar. Går även att använda som en tvåarmad kandelaber. Fot med dekor av turkosa glaspärlor. Höjd 19 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK