BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Bemålat trä. Beslag i gulmetall. Stenskiva. Tre lådor. Längd ca 84 cm, bredd 45 cm, höjd 70 cm.

Bruksslitage. Smärre nagg. Senare bemålning. En märkbar repa i skivan. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK