SKÅP, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Valnötsfanér mm. Lådor med draghandtag i vitmetall och dörrpar med speglar, flankerat av skurna kolonetter med kapitäl. Lös överdel med balustrad. Bredd 102, djup 52, höjd 176 cm. Nyckel finns.

Lös list och dekordelar. Smärre skador. Smärre ytslitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK