TOALETTBORD samt PALL, 1950-tal.

Toalettbord troligen Halvdan Petterssons Möbelfabrik, fanerat i mahogny, klädsel i konstläder och lös skiva i glas. Tre lådor i sarg. Längd 104, bred ca 38, höjd 69 cm. Pall med stoppad sits, klädd i tyg.

Bruksslitage, smärre fläckar. Beslag saknas på baksida. Smärre anlöpningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK