SKÅL MED LOCK. Porslin, Kina, 1800-tal.

Inredd med fack, polykrom och förgylld dekor av bl a fiskar och skaldjur, fåglar, grenar. Signerad. Diameter 18 cm.

Liten flisa i kant. Förgyllning med slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK