SKÅP, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Fanérad i teak. 2 delat. Överdel med parställda skåpluckor med bakomliggande hyllplan. Framskjutande underdel med två lådor samt parställda skåpluckor. Längd 105 cm. Djup 45 cm. Höjd 172 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Mindre märken och repor. Mindre skada längst ner på vänstra gaveln på överskåpet. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK