MATSKEDAR, 7 st, silver, bland annat Magnus Ljungqvist, Kristianstad 1804. 1800-tal. Vikt ca 410 gram.

4 stycken tillverkade under 1800-talets första hälft samt 3 stycken tillverkade under 1800-talets andra hälft.

Bruksslitage, repor och märken/svaga bucklor. Någon bristning. Gravyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK