BORD. Axel Einar Hjort för Nordiska Kompaniet. 1920-30-tal.

Variant av modellen Coolidge. Svartbetsad björk. Runt med svarvade ben. Diam 60, h 73. Brickmärkt: R 34295- C 21498.(Saknar meanderbård).

Omarbetat skiva. Hårt slitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK