OSTKUPA MED FAT, majolika, sannolikt England, 1900-talets första hälft.

Kupa med riklig reliefdekor av blommor och fåglar. Hänkel i form av bladverk. Höjd 22. Fatets diameter ca 22 cm.

Kupans botten med spricka. Ytslitage. Krackelyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK