TELLURIUM, märkt PA Norstedts & Söner NS23, 1900-talets mitt.

Fotställning av lackerat gjutjärn. Jordglob av plåt. Papperskiva med Zodiaken. Vev. Höjd 46. Längd 60 cm.

Ej funktionstestad. Papperskiva med skador. Jordglob med färgbortfall.

Lähtöhinta
3 000 SEK