BOKVERK, 2 band, "Med folket för fosterlandet: till konungen från folket", numrerad upplaga 943/1000.

Redaktionskommiténs verkställande ledamöter Ernst Killander och Nils Bohman. Centralkommitten för 1938 års nationalsamling. Utgiven med anledning av Gustaf V:s 80-årsdag. Typografi och band av Professor Otto Sköld. Blått helskinnband med guldprägling.

Slitage. Ej fullständigt genomgångna.

Lähtöhinta
2 000 SEK