KAKFAT SAMT TERRIN, "Chrystanthemum", Helmer Osslund, Gustafsberg.

Opaktryck i kantonblå. Terrin med lock. Höjd 26 cm. Kakfat , diameter 30 cm.
(1897-1901)

Bruksslitage. Märken och repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK