Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med björk, jakaranda och andra träslag. Intarsia dekor. Tre lådor. Skiva av kalksten. Belag av brons. Bredd 109. Djup 49. Höjd 88 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Smärre fanerskador. Solblekt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK