VÄGGLYKTA, 1900-tal. Höjd ca 80 cm.

Bemålad metall. Sidopartier i glas. Väggfäste med genombruten dekor.

Bruksslitage. Fläckar. Färgbortfall. Senare bemålning. Stickkontakt saknas. Ej funktionstestad.

Alkuperä - Provenienssi

Kommer enligt uppgift från ett hotell i Falköping.

Lähtöhinta
4 000 SEK