BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

Vitmålad, uppsvängd stoppad rygg, bronserade lejonmaskaroner, stoopad sits, svarvade framben med bladhölster.

Slitage, färgbortfall, sprickor, smärre skada på fleuron, senare bemålning, klädsel saknas över domestiktyget som har enstaka fläckar. Något ostadig.

Lähtöhinta
12 000 SEK