LJUSKRONA, sengustaviansk, 1800-talets början. Höjd ca 80 cm.

Stomme av mässing. För sju ljus. Behängd med prismor. Diameter ca 60 cm.

Något mindre slitage. Renoverad och kompletterad.

Lähtöhinta
20 000 SEK