SNUSFLASKOR, 4 st samt LOCKBURK, porslin, Kina, 1900-tal.

Snusflaskor med polykrom dekor av figurscener, höjd 6 - 8,5 cm. Lockburk för färg, blå glasyr, diameter 4,5 cm.

Några repor. Burk med färg.

Lähtöhinta
3 000 SEK