SKÅP, 1955.

SKÅP, 1955.

Teakfanér på bok. Rak form. Svartlackerad benställning. Skåp med 2 hyllplan. 7 lådor samt utdragbar avlastningsskiva. Förmodligen vunnet i konsthantverkslotteri. L 145, b 43, h 115. Nyckel finns.

Slitage, repor. Nyckeln krokig och ej ursprunglig. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK