MATTALLRIKAR, 12 st, porslin, Tirschenreuth, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Förgylld dekor. Diameter 27 cm.

Närmast obefintligt bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK