SPEGEL och KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Bronserade och förgyllda. Dekor av bla rocailler och blommor. Spegel mått 185 x 80 cm. Konsolbord med lös skiva i sten. Längd 89, bredd 34, höjd 79 cm.

Bruksslitage, mindre skador som bla sprickor, fläckar och något lös lagning. Mindre bortfall. Renoverad och kompletterad. Senare glas. Del till krön löst, men medföljer.

Lähtöhinta
6 000 SEK