Carl Westman

(Ruotsi, 1866-1936)
Carl Westman
(Ruotsi, 1866-1936)

SKRIVBORD, möjligen Carl Westman, Jugend, 1900-talets början.

Mörkbetsad ek. Tre lådor i fronten med beslag i smide. Längd 115 cm, bredd 70 cm, höjd 75 cm.

Fuktmärken, repor, slitage, smärre torrsprickor, lådorna låsta. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK