TALLRIK, porslin, Frankrike, 1800-talets första hälft.

Målad dekor med sydländskt landskap. Förgylld bård mot blå botten. Diameter 23 cm.

Glasyrslitage. Mindre bränningsdefekt.

Lähtöhinta
1 500 SEK