Bertil Fridhagen

(Ruotsi, 1905-1993)
Bertil Fridhagen
(Ruotsi, 1905-1993)

HYLLA, teak, Bodafors, design Bertil Fridhagen, 1950-tal.

Teakfanér, detaljer i mässing. En tidskriftshylla samt fyra lösa hyllplan, varav ett med två utdragbara lådor i underkant. Sex stycken ljust lackerade metallbokstöd medföljer. Längd ca 80 cm, bredd ca 24,5 cm, höjd ca 58,5 cm x 2.

Slitage. Märken, fläckar. Oklart hur den ska monteras. Montering ej kontrollerad. Ej genomgånget.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet