SKÅP, allmoge, 1800-tal.

SKÅP, allmoge, 1800-tal.

Svängt, utskjutande krön. Dörrpar med bakomliggande hyllplan med borrhål hål i. Snedställd klaff med bakomliggande förvaring. Nedtill lådor. Bredd ca 112, djup 63, höjd ca 213 cm. Nyckel finns.

Slitage, senare bemålad, kompletterad. Runda borrhål i hyllplan. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK