TAKLAMPA, Sverige, 1900-talets andra kvartal. Höjd ca 80 cm.

Stomme i metall. Rund plafond i glas med slipad blomsterdekor. Upptill dekor av tofs i textil.

Bruksslitage. Några fläckar och nagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 500 SEK