BUTIKSLÅDA, för trådrullar, omkring 1900-talets mitt.

"Mölnlycke Sytråd". Utdragbara hyllplan. Fanerad med björk. Glasad skiva samt lucka. Bredd 42, djup 51, höjd 25 cm.

Bruksslitage, spår av skadedjur, repor. Luckans ram kring glaset sitter löst. Gångjärn med rost.

Lähtöhinta
1 500 SEK