Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

BYRÅ, sengustaviansk, 1700-talets andra hälft

Fanerad med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Skiva av röd kalksten. Bredd 90, djup 44, höjd ca 80 cm.

Slitage, repor, vissa lösa lister. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
15 000 SEK