Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Ingeborg Lundin

(Ruotsi, 1921-1992)
Ingeborg Lundin
(Ruotsi, 1921-1992)

GLASSERVIS, 42 delar, "Carina", Ingeborg Lundin, Orrefors.

Rund fot, fasetterat skaft. 8 rödvinsglas, 11 vitvinsglas, 11 starkvinsglas, 12 snapsglas.

Bruksslitage. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet