Ingeborg Lundin

(Ruotsi, 1921-1992)
Ingeborg Lundin
(Ruotsi, 1921-1992)

GLASSERVIS, 42 delar, "Carina", Ingeborg Lundin, Orrefors.

Rund fot, fasetterat skaft. 8 rödvinsglas, 11 vitvinsglas, 11 starkvinsglas, 12 snapsglas.

Bruksslitage. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet