STOLAR, ett par, rokokostil, sent 1800-tal.

Genombruten rygg med balusterbricka samt med lös stoppad sits. Rik dekor av rocailleformationer.

Bruksslitage, repor och märken/nagg. Pigmentbortfall. Förstärka stolramar.

Alkuperä - Provenienssi

Kungliga Dramatiska Teatern, Stockholm.

Lähtöhinta
3 000 SEK