TAKLAMPA, 1900-talets första kvartal. Höjd ca 48 cm.

Stomme i vitmetall, behängd med prismor. Färgade kupor med slipad dekor. Nio ljuspunkter. Diameter ca 70 cm.

Bruksslitage, anlöpningar, smärre nagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK